Cemal Deveci

Cemal Deveci

  • Google Plus

''YALAKALAR''

05 Mayıs 2019 - 00:12

AK Parti Karaman Belediyesini kaybetmesi, en çok “yalaka”larını üzdü. Şimdi, onun limanından ayrılmaya çalışan bu iki yüzlüler, yeni bir limana sığınmak için  İl Başkanlığının  kurulmasını bekliyorlar. Çünkü onlar, doğduklarından beri kıvırmaya alışmışlar.
O kişiler, şimdi yeni arayıştalar. Acaba, şimdi kimin kucağına oturmalıyım? Kesin bir tavır alırsam, acaba erken mi olur? Ve de benzeri soruları kendilerine sorarak, şimdi sığınacak liman arıyorlar. Açıkçası, kıvırıyorlar. Çünkü kıvırtarak rant yapıyorlar.
Bu satırların kaleme alındığı sırada, Önceden Ak parti’nin bayrağını sallayan yalakalar şimdi bozkurt işareti yaparak gövde gösterisi yapıyorlar.
Gelelim asıl meseleye, kimisi böyle yaparak belediyedeki koltuğunu korumaya çalışıyor. Kimisi, doğru dürüst dilekçe bile yazamazken, şimdi adına havuz medyası denilen gazetelerde köşe yazarı oluyor.
Sosyal medyaya baktığımızda MHP’nin kapısını aşındırmaya başlamışlar bile.
Biz  ülkücüyüz biz ocakda büyüdük biz dava adamıyız vs vs .- Medya onların sanki kimse seslerini çıkarmaz bunlara. Bu tiplere az bir para verin, sizi valilikten, belediyeye kadar sırtlarında taşır bu çakallar. 
3-5 belkide daha fazla bunlar, isim vermeye gerek yok, onlar kendilerini biliyor zaten. uzun yıllar bu mesleğin içindeler, dedim ya mesleğin her türlü pisliğini bilir bunlar. İftira da atarlar, yalan da konuşurlar. Çamur at izi kalsın politikası izlerler. Sonra iftira attıkları adamlar bunlara bir çorba parası verir, o paradan sonra hepsi bazalt asfaltta tükürdüğünü yalar. Hiç değişmez bu tipitipler… Üç kişi yan yana geldiğinde memleket kurarlar, ekonomist olurlar. Her dönemde böyle tipsiz tipler vardır… Adamız diye gezerler etrafta, etiketleri kuvvetlidir, namlıdırlar… Bir bakarsın STK’larda, bir bakarsın medyada, bir bakarsın sporda, bir bakarsın parkta… Her yerde olmaya, fotoğraf karesinde yer almaya çalışırlar… Söyleyecek o kadar çok boş cümleleri vardır ki…Ben son olarak keser döner sap döner gün gelir hesap döner demek istiyorum atalarımız boş laf etmez ve etmemişler ruhları şad olsun  yalaka bir namım olcağına adam gibi duruşum karakterim olsun …

YORUMLAR

  • 0 Yorum